RU2012FR036CS
メーカー部品番号:
RU2012FR036CS
メーカー/ブランド:
Samsung Electro-Mechanics
部品説明:
RES 0.036 OHM 1% 1/3W 0805
データシート:
RoHS状態:
鉛フリー/RoHS対応
在庫状況:
8,500
出荷元:
香港
配送方法:
DHL/FedEx/TNT/UPS/EMS
見積依頼(RFQ)
*必須項目 “見積依頼” 迅速に連絡します Email: lucy@micyp.com
* 部品番号
* メーカー
* 必要数量
* 会社名
* 連絡先
* メール
* 電話番号
メッセージ内容
メーカー :
Samsung Electro-Mechanics
商品カテゴリ :
チップ抵抗 - 表面実装
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Current Sense, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.66mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
36 mOhms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±1%